3 porady na to, jak kupić dobre jeansy!

W dzisiejszym świecie niemalże każdy sklep odzieżowy posiada w swojej ofercie spodnie typu jeans. Jeansy zawsze są w modzie i nigdy się nie nudzą. Mogą się zmieniać ich kroje, kształty, wzory i ozdoby, natomiast materiał pozostaje wciąż kultowy i niezastąpiony.

Chcąc kupić idealne dla nas jeansy, musimy pamiętać o kilku ważnych czynnikach wpływających na naszą decyzję. Dziś przedstawimy Wam 3 z nich!


1. Marka jest ważna ze względu na jakość!

Nie można mówić, że jeansy z podrzędnej sieciówki będą tej samej jakości co oryginalne jeansy Tommy’ego Hilfigera, które uszyte zostały z najlepszych materiałów i według niepowtarzalnych wzorów. Marka powinna być jednym z głównym kryteriów, jakie będziemy brali pod uwagę podczas kupowania jeansów. Jeśli jednak ktoś nie może pozwolić sobie na nowe oryginalne jeansy dobrej marki – może poszukać takich w niższych cenach w różnego rodzaju outletach – będą to lepiej zainwestowane pieniądze niż w nietrwałe spodnie z jednej z sieciówek.

2. Zawsze mierz jeansy w sklepie!

To, że nosisz rozmiar S danej marki jeansów nie oznacza, że inna marka będzie odpowiadała Ci w ten sam sposób. Rozmiarówki bardzo często różnią się od siebie. Może się więc okazać, że nasza S-ka jednej marki będzie M-ką innej. Aby uniknąć przykrych wpadek oraz konieczności wymieniania jeansów – mierzmy je już w sklepie. Dzięki temu zaoszczędzimy czas.

3. Pamiętaj o swojej figurze!

Fakt, że w tym sezonie modne są tak zwane „momsy” nie oznacza wcale, że Ty również musisz iść za pędem trendów i również tego typu jeansy nosić. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej figury pasującej do tego typu spodni – zrezygnuj z nich. Lepiej wyglądać ładnie w klasycznym wzorze i kroju niż wyglądać bardzo niekorzystnie w czymś, co jest aktualnie na topie!